12/16

5 pomysłów na suknie dla druhen

5 pomysłów na suknie dla druhen

Jeżeli Panna Młoda ma więcej niż jedną siostrę, a do tego kilka bliskich przyjaciółek – zdecydowanie powinna zastanowić się nad towarzystwem druhen. Świadkowa może być bowiem tylko jedna, a liczba towarzyszących Pannie Młodej druhen – w zasadzie nieograniczona. W ten sposób żadna z bliskich nam kobiet nie będzie czuła się pominięta w dniu naszego ślubu. Mamy druhny? Potrzebujemy sukni! Wybór sukienek dla druhen wymaga wzięcia pod uwagę indywidualnych preferencji każdej z nich. Dzień ślubu to oczywiście dzień Panny Młodej, ale przecież nie chcemy, by stojące obok niej druhny miały skwaszone miny czując się fatalnie w swoich sukniach. Uszanujmy więc fakt, że nasze druhny różnią się między sobą figurami i typami urody, i zaproponujmy rozwiązanie, które usatysfakcjonuje wszystkie kobiety. Jak to zrobić?

Suknie nie muszą być identyczne!

Romantyczne i komediowe filmy utrwaliły stereotyp, w którym za oszałamiająco wyglądającą Panną Młodą – drepczą druhny w identycznych, najczęściej różowych kreacjach. Sukienki dla druhen wcale nie muszą być identyczne, a czasami jest to wręcz niewskazane! Bliźniacze sukienki sprawdzają się tylko wtedy, gdy towarzyszące nam podczas ślubu kobiety mają bardzo podobne figury i zbliżone typy urody – wówczas wystarczy kreacje dopasować do wymiarów każdej z kobiet i… gotowe! W każdym innym wypadku – warto zastanowić się nad indywidualnym podejście do projektu.

Co możemy zaproponować? Oto dwie podpowiedzi:

Ten sam kolor – różne fasony

Jeżeli zależy nam, aby druhny miały sukienki w tym samym kolorze, najlepiej wybierzmy uniwersalne szarości, butelkową zieleń, malinę lub intensywny błękit. Beże i kolory pastelowe sprawią, że druhny „znikną” w odmętach bieli sukni Panny Młodej. Unikajmy natomiast kolorów krzykliwych, tj. czerwień i bordo. Sukienki, które zostaną uszyte z tego samego materiału (najczęściej wybierane są: satyna, jedwab, tafta, tiul)i w tym samym kolorze będą wyglądały świetnie, nawet jeśli różnić będzie je krój. Dobrze, by wszystkie sukienki miały minimum jeden wspólny element, np. takie samo odcięcie w tali lub pod biustem, czy identyczny pasek. Pozwólmy natomiast druhnom na wybranie długości sukienki, rodzaju dekoltu i długości rękawka – dzięki tej dowolności, każda z nich zadba o podkreślenie plusów swojej urody i ukrycie ewentualnych mankamentów. Tak wystrojone druhny będą się z pewnością świetnie czuły i wyśmienicie bawiły na naszym ślubie i weselu.

Ten sam fason – różne kolory

To rzadziej wybierana opcja, ale jeśli w naszym orszaku są zarówno blondynki o bardzo jasnej karnacji, jak i brunetki ze śniadą cerą – znalezienie koloru, w którym każda z kobiet będzie dobrze się czuła i dobrze wyglądała może okazać się niemożliwe. Warto wówczas zastanowić się nad zaproponowaniem sukienki o prostym i uniwersalnym fasonie, ale pozwolić na indywidualny dobór koloru materiału.

Dopasuj suknie druhen do sukni Panny Młodej!

Suknie dla druhen powinny być wybierane zawsze jako drugie, po tym jak zostanie wybrana suknia dla bohaterki dnia. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że żadna kreacja nie powinna przyćmiewać sukni ślubnej, a już zdecydowanie nie mogą z nią konkurować suknie druhen, które będą przecież przez większość ceremonii stały tuż obok Panny Młodej. Ważne jest również, by suknia Panny Młodej i suknie druhen były z przysłowiowej jednej bajki, czyli pasowały do siebie stylistycznie.

Jeżeli suknia ślubna jest prosta i skromna – suknie druhen również takie powinny być. Przy Pannie Młodej ubranej w tradycyjną sukienkę ślubną – druhny wystrojone w nowoczesne, asymetrycznie skrojone kreacje będą wyglądały nieodpowiednio. Jeśli zaś Panna Młoda postawiła na sukienkę inspirowaną baśniowymi księżniczkami – druhny również powinny wyglądać jak księżniczki, ale nieco skromniejsze niż główna bohaterka. Pamiętajmy, że piękne sukienki dla druhen nie muszą być drogie – te tanie mogą prezentować się równie elegancko. Najczęściej optymalnym rozwiązaniem jest kupienie odpowiedniej ilości materiałów i uszycie przez jedną krawcową wszystkich sukienek.

Sukienkowe trendy, czyli modnie i wygodnie!

Przejdźmy do konkretów! Jaka sukienka dla druhny będzie równocześnie modna i wygodna, kobieca i elegancka? Oto 5 pomysłów na kreacje dla członkiń orszaku Panny Młodej:

Przezroczystość i wycięcie

To jeden z dwóch głównych trendów w tym sezonie. Sukienki z transparentnymi elementami są seksowne i kobiece. Siateczkowy dekolt lub wycięcie na plecach, zmysłowa koronki na ramionach lub lekko prześwitujący materiał w okolicach talii sprawią, że sukienki druhen będą wyglądały wyjątkowo i na czasie.

Asymetrie

Moda na nie trwa już od około dwóch sezonów, ale wciąż nie słabnie. Zaczęło się od asymetrycznych dołów sukienek (krótsze z przodu, dłuższe z tyłu) – niezwykle kobiecych i wygodnych. Teraz na topie są asymetryczności w górnych partiach sukni – na ramionach i dekolcie. Asymetryczne suknie dla druhen dodadzą orszakowi Panny Młodej charakteru i świeżości.

Sukienki inspirowane strojami disneyowskich księżniczek

Sukienki inspirowane strojami disneyowskich księżniczek to kreacje nieprzesadnie ozdobione, ale wykonane z niezwykle lekkich materiałów. Panna Młoda może być księżniczką w wersji maxi, a druhny – księżniczkami w wersji mini lub midi (sukienki do kolan lub nieco za kolano, nie dłuższe niż do połowy łydki). To sukienki z dopasowaną górą, odcinane w tali i z rozkloszowanym, gładkim i wielowarstwowym lub mocno marszczonym dołem (wykonanym z delikatnych tkanin, np. tiulu). Tak ubrany orszak będzie wyglądał… bajecznie!

To rozwiązanie pozwalające ubrać druhny tanio i z klasą. W sukience o prostym kroju, bez falban, wycięć i wcięć – każda kobieta będzie czuła się swobodnie. Biżuteryjne elementy przy dekolcie (również w formie kołnierzyka) lub na rękawach sukienek sprawią, że kreacje będą wyglądały niezwykle elegancko i kobieco.

Sukienka koktajlowa

Sukienka koktajlowa to uniwersalne i ponadczasowe rozwiązanie. Weselne sukienki koktajlowe mają długość do kolan (ale również przed kolano lub za kolano, co pozwala każdej kobiecie na wybranie modelu, w którym jej nogi będą wyglądały najlepiej), rozkloszowany dół i gorsetową górę.

Scroll Up
WordPress Image Lightbox