11/13

Czy warto zatrudnić wedding plannera?

Wedding planner, czy warto?

Okres przygotowań ślubnych to często brutalne zderzenia marzeń Państwa Młodych z rzeczywistością. Okazuję się, że nie ma idealnego obiektu na przyjęcie, marzenia nie mają pokrycia z możliwościami finansowymi a „oryginalne pomysły” są trudne do realizacji ze względów technicznych. Państwo Młodzi nie posiadają rozeznania w branży i często również nie zdają sobie sprawy ile kosztują poszczególne usługi. Wedding planner jest rozwiązaniem tych problemów.

Co zyskujesz zatrudniając wedding plannera?

Przede wszystkim święty spokój, który jest tak ważny przy organizacji wesela. Sama organizacja pochłania mnóstwo czasu i nerwów (już nie wspominając o dniu ślubu). Pojawiają się rzeczy o których Para Młoda nie miała bladego pojęcia, że istnieją a trzeba o nich pamiętać. Podbramkowe sytuacje, których Młodzi nie przewidzieli i które trzeba załatwić na ostatnią chwilę. Z Wedding plannerem nie trzeba się o to wszystko bać. Wedding planner jest o dwa kroki przed Parą Młodą. Działa zgodnie z ustalonym wcześniej planem organizacji. Para Młoda nie musi brać urlopu wypoczynkowego, żeby wszystko „spiąć” i dopilnować. Można zamiast tego wykorzystać urlop na podróż poślubną. Nie jest potrzebne urywanie się z pracy, aby sprawdzić ósmego fotografa. Zadaniem wedding plannera jest zredukowanie stresu związanego ze ślubem do minimum. Nie straszne będą nieprzewidziane wydatki „na ostatnią chwilę” (często przepłacone) oraz te myśli z tyłu głowy, że o czymś zapomniano. Całą noc para Młoda będzie mogła spędzić na zabawie z Gośćmi a nie koordynowaniu pracy kuchni z zespołem, tak aby Państwo Młodzi mogli szczerze cieszyć się tym dniem.

Jak wygląda współpraca z wedding plannerem?

Lubię usługę wedding planner porównywać do zakupów. Musisz kupić na przykład sukienkę. Idziesz do jednego sklepu, drugiego. Przebierasz towar na półkach, przymierzasz, stoisz w kolejkach. Poświęcasz kolejne popołudnia. Znasz na pamięć trzecie centrum handlowe i nadal nic nie znalazłaś. A teraz wyobraź sobie, że wchodzi do jednego sklepu, gdzie towar został sprowadzony specjalnie dla Ciebie – w Twoich ulubionych kolorach, fasonach, w Twoim rozmiarze i zgodnie z twoim budżetem. Twoją pracą jest go obejrzeć, przymierzyć i zdecydować która sukienka będzie twoja. Ten „sklep” to spotkania z Twoim wedding plannerem.

 

 

 

Scroll Up
WordPress Image Lightbox