04/16

Jak zorganizować wesele, czyli o sztuce planowania

Ślub i Wesele - Krok po kroku

Stało się! Znaleźliśmy partnera (tego jedynego!), gładko przeszliśmy przez kolejne fazy: zakochania i romantycznych początków, by następnie zacumować statek naszej miłości w fazie związku kompletnego… Co teraz będzie? Będzie ślub i wesele, oczywiście!

Ten najważniejszy dzień

Dzień ślubu jest bez wątpienia jednym z tych najważniejszych dni w życiu człowieka – ślubując miłość, wierność i uczciwość małżeńską ukochanej osobie, podejmujemy się zobowiązania, które w swym założeniu powinno obowiązywać do końca naszych dni. To szczególne wydarzenie wymaga szczególnej oprawy: wesela. Kluczem do udanej zabawy weselnej jest dobra organizacja. Jak się za nią zabrać?

Wesele krok po kroku

Organizacja wesela wymaga dokładnego przeanalizowania i skrupulatnego zaplanowania poszczególnych elementów przyjęcia. Pierwszym krokiem jest sporządzenie listy osób, w towarzystwie których będziemy świętować ten wyjątkowy dzień. Liczba naszych gości (w tym liczba dzieci) determinuje w dużym stopniu wybór odpowiedniego miejsca na zabawę weselną – to krok numer dwa. Lokal powinien być odpowiednio przestronny (lub wręcz przeciwnie – kameralny) i ewentualnie dysponować dodatkowymi pomieszczeniami (np. kącikiem dla dzieci lub miejscami noclegowymi) – wybranie idealnego miejsca wymaga osobistego odwiedzenia przynajmniej kilku potencjalnych restauracji, domów weselnych czy innych obiektów. Trzecim krokiem będzie ustalenie weselnego menu – tu niezbędna będzie znajomość kulinarnych upodobań naszych gości oraz wzięcie pod uwagę ewentualnych specjalnych potrzeb niektórych z nich. Zanim zaakceptujemy menu – umówmy się na degustację wybranych potraw! Bez muzyki nie ma zabawy – zaangażowanie profesjonalnego zespołu lub DJ’a to krok numer cztery. Dodatkowe atrakcje to wisienka na weselnym torcie (o! o torcie i cistach również trzeba pamiętać!), a jest obecnie z czego wybierać. Możemy zaskoczyć gości pokazami: barmańskimi, tańca (od towarzyskiego po nowoczesny), sztuczek magicznych lub teatrem ognia; zaserwować pokaz sztucznych ogni lub laserowe show, albo zaprosić wszystkich do wspólnej zabawy przy karaoke lub robienia sobie pamiątkowych zdjęć w fotobudce… To tylko niektóre z najpopularniejszych obecnie propozycji!

Pomocy!

Czujemy, że przerasta nas ogrom zadań i możliwości? Gubimy się w gąszczu ofert, formalnościach i technicznych szczegółach? Chcielibyśmy po prostu celebrować ten dzień, a nie stresować się każdym detalem? Nie wahajmy się skorzystać z profesjonalnej pomocy przy organizacji wesela. Agencja ślubna zadba o każdy drobiazg, wybierze najlepsze rozwiązania  i maksymalnie ułatwi nam podejmowanie kolejnych decyzji.

Ślub i wesele naszych marzeń jest na wyciągnięcie ręki!

 

 

 

Scroll Up
WordPress Image Lightbox