12/16

Makijaż ślubny – Krok po kroku

Makijaż ślubny - Krok po kroku

Makijaż ślubny to makijaż wymagający, łączący w sobie cechy makijażu dziennego, wieczorowego i fotograficznego. Musi być bardzo trwały, by nie uległ łzom wzruszenia, pełnym ekspresji gratulacjom gości oraz zmiennym warunkom atmosferycznym. Jako, że jest elementem jednego z najważniejszych dni w życiu kobiety – nie może być dziełem przypadku. Wymaga poprzedzenia go gruntowną analizą możliwości i oczekiwań oraz wykonania minimum jednej próby generalnej.

Spotkanie z wizażystką ślubną

Coraz rzadziej mamy do czynienia z Pannami Młodymi, które decydują się na samodzielne wykonanie makijażu ślubnego – stworzenie naszego ślubnego wizerunku powierzamy profesjonalistom, czyli… wizażystom. Profesjonalna wizażystka lub wizażysta zaczyna swoją pracę kilka miesięcy przed datą ślubu. Podczas pierwszego spotkania przeprowadzany jest szczegółowy wywiad, w trakcie którego porozmawiacie o Twoich codziennych makijażowych zwyczajach, sposobie pielęgnacji skóry twarzy oraz kosmetykach, których używasz.

Wizażysta oceni stan cery i podpowie jak ją pielęgnować, by makijaż ślubny wyglądał jak najlepiej – warto bowiem podkreślić, że właściwa pielęgnacja to połowa sukcesu. Zanim wykonacie makijaż próbny – porozmawiacie również o Twoich upodobaniach. Dobrze jest przed spotkaniem z wizażystą przygotować kilka fotografii (z gazet lub Internetu) przedstawiających makijaże, które szczególnie nam się podobają – łatwiej będzie nam omówić kolorystykę i intensywność naszego makijażu ślubnego oraz wybrać elementy, które pasują do Twojej urody. Wykonanie makijażu próbnego to możliwość przekonania się na własnej skórze jak będziesz wyglądać w dniu swojego ślubu, będziesz mogła sprawdzić, czy dobrze się z wybranym makijażem czujesz, na ile jest on trwały i niezawodny.

Makijaż ślubny ma wiele twarzy

Makijaż ślubny może być zarówno delikatny, jak i mocny – wszystko zależy od indywidualnych preferencji Panny Młodej oraz charakteru ślubnej kreacji, która może w pewnym stopniu determinować intensywność i kolorystykę make-up’u. Inny będzie również makijaż dla brunetek i inny dla blondynek – różne typy urody wymagają najczęściej użycia różnych kosmetyków bazowych oraz odmiennego wykończenia i rozłożenia akcentów. W makijażu ślubnym przyjmuje się najczęściej zasadę jednego mocnego akcentu i podkreśla bardzo mocno oczy (staranny makijaż oczu polega na optycznym ich powiększeniu, wydobyciu głębi koloru tęczówek za pomocą kolorowych cieni oraz starannym wytuszowaniu rzęs) lub usta (czerwone usta nie lubią konkurencji w postaci kolorów na powiekach!).

Oto kilka ważnych makijażowych zasad:

Makijaż ślubny dla blondynek

Makijaż ślubny dla blondynek powinien podkreślać ich subtelną urodę w delikatny i nienachlany sposób. Blondynki mają najczęściej jasną karnację i jaśniejsze brwi – łatwo więc o popełnienie dwóch podstawowych makijażowych błędów: przemalowania i niedomalowania. W makijażu blondynek unikajmy bardzo ciemnych kolorów na ustach (przede wszystkim brązów, kolorów wiśniowych i bordowych)i powiekach oraz oszczędnie stosujmy róż, którego nadmiar może upodobnić naszą twarz do twarzy lalki Barbie. Kolorowe tusze do rzęs (brązowe, granatowe i szare) zostały stworzone do podkreślania rzęs jasnych blondynek, dla których czarna maskara mogłaby się okazać zbyt „ciężka”.

Makijaż ślubny dla brunetek

Makijaż ślubny dla brunetek do zdecydowanie więcej możliwości użycia mocniejszych kolorów bez ryzyka, że osiągniemy efekt przemalowania. W zależności od typu urody i kolorytu skóry – możemy użyć intensywnych cieni do powiek lub szminek i wytuszować rzęsy kruczoczarnym tuszem.

Makijaż ślubny dla niebieskich oczu

Makijaż ślubny dla niebieskich oczu powinien opierać się na kolorach, które podkreślają ich barwę. Hipnotyzujący efekt osiągniemy wybierając barwy kontrastujące z błękitnymi tęczówkami, czyli: odcienie pomarańczowe (miedziany, brzoskwiniowy i rdzawy), czerń, brązy (zwłaszcza karmelowe i czekoladowe) oraz fiolet. Delikatniejszy efekt uzyskamy sięgając po kolory harmonizujące z barwą niebieską, czyli: zieleń, żółć i róż. Ważne jest również określenie temperatury tęczówek – chłodny błękit naturalnie skomponuje się z kolorami od bieli, przez szarości i srebro, po granat, a ciepły błękit ze złotem, brązami i beżami.

Makijaż powiększający oczy

Makijaż powiększający oczy to podstawa niemal każdego ślubnego make-up’u. Oczy można optycznie powiększyć dzięki kilku kosmetycznym trickom i przy użyciu tylko trzech produktów: palety cieni (w skład której wchodzą cienie jasne satynowe oraz ciemniejsze metaliczne), ciemnej kredki (w zależności od oprawy oczu – brązowej, czarnej lub grafitowej) oraz wysokiej jakości maskary.

Czerwone usta

Czerwone usta to ponadczasowa klasyka w makijażu i kwintesencja paryskiego stylu, która nigdy nie wychodzi z mody. Czerwone usta są seksowne i kobiece, a zatem… idealnie pasują na ślub! Najważniejszą zasadą tego makijażu jest dopasowanie odcienia czerwieni do typu urody: soczysta czerwień będzie pasowała brunetkom, ciepłe czerwienie ze złotym pigmentem – blondynkom ze śniadą cerą, a chłodna czerwień malinowa – blondynkom i szatynkom z jasną karnacją. Właścicielki rudych włosów mogą sięgnąć po czerwienie oranżowe. Perfekcyjne czerwone usta wymagają wcześniejszego idealnego nawilżenia – tylko na gładkich wargach szminka będzie wyglądała naprawdę spektakularnie.

Makijaż ślubny krok po kroku

Jak już wspomniano we wstępie – makijaż ślubny to makijaż wyjątkowy i wymagający. Musi sprawdzić się w różnych warunkach atmosferycznych i wyglądać równie pięknie w świetle naturalnym, jak i sztucznym. Sztuczne oświetlenie i światło świec pochłaniają kolory – makijaż powinien zatem być dodatkowo rozświetlony, np. połyskującymi drobinkami brokatu. Warto również pamiętać, że makijaż ślubny najczęściej nie kończy się na linii żuchwy – w zależności od kroju sukienki obejmuje również ramiona i dekolt, a nawet plecy (w modnych, wyciętych kreacjach).

Oto 6 najważniejszych punktów makijażu ślubnego:

  1. Neutralizacja. Niedoskonałości cery maskujemy sięgając po korektory: kryjące i wyrównujące koloryt skóry oraz rozświetlające (nakładane na cienie pod oczami i bruzdę nosowo-wargową).
  2. Matowanie. Skórę twarzy, dekolt i ramiona matujemy za pomocą baz, podkładów i pudrów.
  3. Podkreślenie kości policzkowych. Na policzki nakładamy róż, a na kości policzkowe – puder brązujący.
  4. Kolorowanie powiek. Cienie do powiek dobieramy tak, by makijaż podkreślał kolor naszych oczu i pasował do kreacji. Jeżeli planujemy mocno podkreślić usta – stawiamy na neutralne kolory cienie: beże i szarości.
  5. Podkreślenie oczu. Sięgamy po kredki do oczu i eyeliner, dzięki którym cały makijaż nabierze charakteru.
  6. Tuszowanie rzęs. To kwintesencja każdego makijażu! W makijażu ślubnym postawmy na wysokiej jakości maskarę, która zagwarantuje nieskazitelny make-up przez minimum kilkanaście godzin.
Scroll Up
WordPress Image Lightbox