12/16

Ozdoby do ślubnej fryzury

Wyjątkowa fryzura ślubna to nie tylko niebanalne uczesanie podkreślające urodę Panny Młodej, ale również użycie niezwykłych ozdób do włosów. Możemy sięgnąć po: opaski, diademy i tiary, świeże kwiaty i wianki, ozdobne spinki oraz woalki. Oryginalne ozdoby coraz częściej zastępują welon. Akcesoria do włosów mają nie tylko wymiar estetyczny, ale również użyteczny – pozwalają wykreować wymarzoną fryzurę, uporządkować ją i utrwalić bez konieczności obciążania włosów licznymi kosmetykami. Jak i czym ozdobić włosy, by fryzura była elegancka i dziewczęca?

Użycie ozdób do włosów wymaga zachowania umiaru – nieumiejętne ich dobranie (do fryzury, sukni i typu urody Panny Młodej) lub ich nadmiar może bowiem skutkować kiczowatym efektem końcowym.

Oto kilka podstawowych rodzajów ślubnych ozdób do włosów:

Opaski

Rewelacyjnie wyglądają jako dodatek do luźnych, niskich koków oraz włosów rozpuszczonych (zarówno półdługich i długich, jak i krótkich). Opaski mogą być gładkie (np. atłasowe), w kolorze sukni lub przewodniego koloru ślubnej wiązanki, pasować do krawata lub koszuli Pana Młodego. Można również wybrać opaski w kolorze srebrnym lub złotym – wówczas koniecznie należy dobrać je do koloru biżuteryjnych dodatków. Bardzo elegancko i niezwykle kobieco prezentują się opaski z kryształkami lub perłami. Możemy również wybrać opaski w stylu greckim (wyglądające jak minimalistyczne wieńce laurowe) lub rockowym (w kształcie złotego lub srebrnego łańcuszka).

Diademy, tiary, korony

To uroczy dodatek dla Panien Młodych ubranych w iście królewskie kreacje. Do diademów często dołączony jest welon (po jego odpięciu podczas oczepin – na głowie Panny Młodej zostanie urocza, niewielka ozdoba).

Wianki i kwiaty

Biały lub kremowy (ecru) wianek pasuje do większości sukienek, pod warunkiem, że nie są bogato zdobione, z jakimś konkretnym, nie kwiatowym motywem przewodnim. Pojedyncze żywe kwiaty to jedna z najczęściej stosowanych ozdób do włosów – używa się najczęściej tego samego rodzaju kwiatu, który dominuje w bukiecie ślubnym. Kolorowe wianki z żywych kwiatów oraz pojedyncze kolorowe kwiaty to z kolei dodatek idealny dla ślubu i wesela odbywających się latem i w plenerze. Drobniejsze kwiatki lub sztuczne kwiatowe sznurki można również wpleść w warkocz. W sezonie zimowym Panny Młode mogą sięgnąć po wsuwki lub spinki z kwiatkami. Jesienią ciekawym dodatkiem do ślubnych fryzur będą gałązki, drobne jesienne owoce.

Spinki i grzebienie

Te niewielkie ozdoby mogą dodać szyku każdej fryzurze. Grzebienie podkreślą elegancki charakter każdego koka, a spinki będą stanowiły uroczy i niedominujący dodatek. Zarówno spinki, jak i grzebyki mogą być dowolnie udekorowane: kryształkami, perełkami, sztucznymi kwiatkami lub przestrzennymi kombinacjami powyższych.

Scroll Up
WordPress Image Lightbox