11/16

Ślub i wesele – krok po kroku

Ślub i wesele – krok po kroku

To już postanowione: bierzecie ślub! Powoli zaczynasz wyobrażać sobie, jak ma wyglądać przyjęcie, w co ubiorą się goście i świadkowie, jaką sukienkę ślubną założysz. Pamiętaj jednak o tym, że przygotowania do ślubu i wesela musisz zaplanować. Dzięki temu unikniesz stresu.

Pewnie jesteś teraz zdezorientowana i trochę przestraszona: w końcu, czeka Cię mnóstwo pracy przy organizacji ślubu i wesela. A co, jeśli się nie uda, o czymś zapomnisz, kogoś pominiesz? Spokojnie! Każda narzeczona przygotowując się do uroczystości, przeżywała taką chwilę grozy. Aby planowanie ślubu i wesela poszło sprawnie, zajrzyj do naszych porad.

Przygotowanie wesela

Najważniejszą sprawą jest ustalenie przez Was daty ślubu. Warto ją wybrać na co najmniej rok przed planowaną uroczystością – im wcześniej, tym lepiej, bo wtedy jest większa szansa zarezerwować wymarzoną salę ślubną. Na rok przed należy też przedyskutować styl ślubu i spisać wstępną listę gości – to też pomoże przy wyborze sali. Następna w kolejności jest rezerwacja fotografa i kamerzysty oraz muzyków. Pamiętajcie o tym, że najlepsi mają bardzo napięty harmonogram, więc jeśli traficie na osobę, której prace Wam zaimponują, to nie wahajcie się zapytać o ofertę.

Przebieg wesela w dużej mierze zależy też od podziału obowiązków: zastanówcie się zawczasu kto za co odpowiada, czym, gdzie i kiedy zajmują się świadkowie i Para Młoda. Wybór sukni ślubnej i garnituru nie zostawiajcie na ostatnią chwilę, ale też nie kupujcie za wcześnie: natłok pracy i stres powodują, że narzeczonym przed ślubem zmienia się waga. O kreacjach pomyślcie 8 miesięcy przed ślubem. Wtedy też zdecydujcie się na motyw przewodni uroczystości i wybierzcie kolory.

Organizacja ślubu

W tym czasie pomyślcie też o przygotowaniach do ślubu. Już wcześniej powinniście byli omówić charakter ceremonii: cywilny czy konkordatowy. W przypadku ślubu kościelnego, wybierzcie się jak najszybciej do kancelarii parafialnej i zarezerwujcie datę ślubu. W urzędzie stanu cywilnego rezerwacja terminu jest możliwa najwcześniej pół roku przed ceremonią.

Jeśli zależy Wam na ślubie w plenerze, podanie o taką ceremonię musicie złożyć w USC jak najwcześniej: urzędnicy muszą mieć czas, by zweryfikować lokalizację i wydać odpowiednią decyzję. Tuż przed ślubem pamiętajcie jeszcze o tym, by dopełnić wszelkich formalności: zanieść do biura parafialnego brakujące dokumenty (w przypadku ślubu kościelnego) i przypomnieć świadkom o zabranie dowodów osobistych. A ostatniego dnia przed ślubem odpocznijcie i nabierzcie sił!

Scroll Up
WordPress Image Lightbox