12/16

Wesele pod namiotem

Wesele pod namiotem

Marzy nam się wesele na łonie natury, w jakimś niezwykle malowniczym miejscu? To da się zrobić! Wesele pod namiotem można zorganizować w niemal każdym zakątku Polski, również takim z dala od cywilizacji. Firmy zajmujące się wynajmem namiotów i obsługujące tego typu przyjęcia weselne dysponują m.in. agregatami prądotwórczymi, przenośnymi kabinami toaletowymi i współpracują z firmami cateringowymi oferującymi wyśmienite jedzenie. A zatem… spełnił swoje marzenia!

Dlaczego namiot?

Na wesele pod namiotem decydują się osoby, które chcą zorganizować swoje przyjęcie w konkretnym, ważnym dla nich miejscu. Może to być np. ogród koło rodzinnego domu, działka w pobliżu romantycznej plaży albo u podnóża ukochanych gór. Namioty sprawdzają się również na parcelach przynależących do hoteli bądź restauracji w sytuacji, gdy lokale te są zbyt małe, by pomieścić dużą liczbę gości lub interesujący nas termin jest już zajęty.

Wesele pod namiotem – szczegóły techniczne

Organizacja wesela pod namiotem wymaga wzięcia pod uwagę wielu szczegółów technicznych i okołotechnicznych, o które nie musimy się martwić wynajmując salę w hotelu lub restauracji.
Oto najważniejsze kwestie:

Droga dojazdowa

Namiot na wesele można rozłożyć na równym terenie niemal wszędzie – pod warunkiem, że jest to legalne (oczywiście!) i że do danego miejsca prowadzi twarda, ubita droga dojazdowa (będą się po niej poruszać samochody ciężarowe i dostawcze z niezbędnym do organizacji wesela sprzętem itp.).

Pora roku i pogoda

Wesela pod namiotem organizowane są najchętniej latem – wówczas namiot najczęściej pozbawiony jest drzwi, a jego ściany są podniesione, dzięki czemu wygląda jak olbrzymia altana. Pora roku nie jest jednak żadnym ograniczeniem – dzięki odpowiednim urządzeniom organizator zapewni właściwą temperaturę wewnątrz namiotu, chłodząc powietrze (w razie upałów) lub je podgrzewając (chłodną wiosną, jesienią, a nawet zimą!). W namiotach można również zamontować drzwi wejściowe, które znacząco ograniczą uciekanie ciepłego powietrza ze środka. Jeżeli przyjęcie odbywa się na parceli bez dostępu do budynków.

Toalety

Jeżeli przyjęcie weselne odbywa się na parceli pozbawionej dostępu do budynku sanitarnego (koło domu, restauracji, czy hotelu) – niezbędne będzie wynajęcie przenośnych toalet. Do wyboru mamy dwie podstawowe opcje: popularne tojtoje (czyli pojedyncze kabiny toaletowe) oraz wagony sanitarne z toaletami i bieżącą wodą (droższe, ale ekskluzywne rozwiązanie, które z pewnością goście docenią). Jeśli przyjęcie organizowane jest w czasie niepogody lub w chłodniejszej porze roku – toalety mogą być umieszczone w dodatkowym namiocie połączonym z namiotem weselnym , tak aby goście chcący z nich skorzystać, nie musieli wychodzić na zewnątrz.

Liczba gości

Ogromną zaletą namiotów weselnych jest fakt, że mogą pomieścić nawet kilkaset osób. Wynajem namiotu odpowiedniej wielkości to podstawa udanej zabawy. Powierzchnia namiotu zależy od liczby gości, ale również od sposobu, w jaki chcemy ich posadzić – istotny będzie kształt i liczba stołów (więcej miejsca zajmą stoły okrągłe niż stoły prostokątne ułożone w kształt litery „L” lub „U”).

Parkiet taneczny

Nie jest konieczny, jeśli mamy dobre, suche i zbite podłoże, najlepiej trawiaste. Jeśli jednak chcemy zaproponować gościom ekskluzywne miejsce do zabawy – pod namiotem może znaleźć się parkiet taneczny (o odpowiedniej powierzchni, zależnej od liczby gości!) z miejscem dla zespołu muzycznego lub didżeja (specjalny, wyższy podest).

Taras i miejsce dla osób palących

Przed wejściem do namiotu można zainstalować dowolnych rozmiarów taras, na którym goście będą mogli zaczerpnąć świeżego powietrza, a w wyznaczonej jego części – również zapalić (konieczne będzie postawienie w tej strefie wysokich popielniczek). Rzadko stosownym rozwiązaniem jest dostawienie dodatkowego, niewielkiego namiotu dla palaczy – jeśli jednak przypuszczamy, że znaczna część naszej rodziny i znajomych byłaby zainteresowana skorzystaniem z takiej strefy, rozważmy jej zarezerwowanie.

Miejsce dla dzieci

Jeżeli na naszym przyjęciu weselnym będzie sporo rodzin z dziećmi – koniecznie zadbajmy o miejsce, w którym będą mogły bezpiecznie się pobawić, zostać przebrany i nakarmione. Może zamiast namiotu dla palaczy – warto zainwestować właśnie w namiot przeznaczony na strefę dzieci?

Dodatkowe ławki i klimatyczne ozdoby

Jeśli przyjęcie weselne organizowane jest latem – goście z pewnością będą chcieli skorzystać z pleneru, w który ich zaprosiliśmy. Warto więc pomyśleć o zaproponowaniu dodatkowego miejsca do siedzenia na zewnątrz namiotu. Wyjątkowe, spójne dekoracje dodadzą miejscu uroku i charakteru.

Ochrona przed komarami i insektami

To detal, który jednak może zepsuć ogólne wrażenia z wesela. Warto pomyśleć o specjalnych odstrasz achach tych nieproszonych, bzyczących i gryzących gości.

Koszty wesela pod namiotem

Koszt wesela pod namiotem zależy przede wszystkim do miejsca, w którym je organizujemy (własny teren to niższy koszt!), dostępu lub braku dostępu do kuchni i sanitariatów oraz liczby gości. Organizacja przyjęcia pod namiotem to czasochłonne zajęcie, wymagające dogrania wielu istotnych szczegółów – warto więc powierzyć je profesjonalnej firmie, która obsłuży nas od przysłowiowego A do Z. Cena wynajmu namiotu z wyposażeniem (w tym montaż i demontaż), podłogą i elementami ozdobnymi – może wynieść od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych (za kulisty namiot na 100-200 osób, z okrągłymi stołami i parkietem). Do tego należy doliczyć koszt cateringu (ten wyśmienity z pewnością nie będzie tani).

Scroll Up
WordPress Image Lightbox